CodeWeekPL

15 — 23 października 2016

23 października 2016 20:38

Bogactwo Code Weekowych wydarzeń

Każdego dnia pojawiały się interesujące wydarzenia. Zarówno te organizowane na większą skale, jak i kameralne. Takie, podczas których programowano w poważnych językach, jak i bawiono się bez komputerów.

Borys Bogdanowicz zorganizował Kodowanie z sąsiadem podczas którego wprowadzał w świat programowania swojego kolegę, Oskara.

Sonia Wysocka postanowiła przygotować rodzinne wydarzenie Family Code Week w trakcie którego powstanie gra – do wykorzystania w sam raz podczas zimowych wieczorów.

Biblioteka szkolna w miejscowości Gołębie, przygotowała cykl spotkań Warcaby – pierwsze kroki programisty

Hackathon Hack Heroes to zaproszenie dla szkół ponadgimnazjalnych. Hakaton przygotowany został przez Fundację Media 3.0 we współpracy z SAP SE.

Code Week 2016 w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu to aż 5 wydarzeń: „Scratch is fun” – 2 edycje dla różnych grup, „We play with Scratch”, „A jak algorytm”, „Szukamy skarbu”.
Podobny klimat, poszukiwania skarbów, mieli uczniowie szkoły w Żarnowcu biorący udział w akcji Zostań Sherlockiem Holmesem- w poszukiwaniu zakodowanego skarbu

Na koniec tego przeglądu wydarzeń, zajrzymy jeszcze do szkoły podstawowej w Lubsku. Tam dzieci programowały razem ze swoimi nauczycielkami oraz… Mishą Rizvi z Pakistanu.