CodeWeekPL

15 — 23 października 2016

2 listopada 2016 23:42

O Code Week 2016

Dwa razy więcej wydarzeń programistycznych niż w zeszłej edycji oraz drugie miejsce w Europie pod względem liczby zorganizowanych imprez – z takim wynikiem Polska zakończyła w tym roku Europejski Tydzień Kodowania. Do tego imponującego rezultatu przyczynili się również Mistrzowie Kodowania, którzy przygotowali ponad połowę wydarzeń w ramach Code Week w Polsce.

Takimi słowami rozpoczyna się informacja prasowa umieszczona na stronie firmy Samsung. Warto wspomnieć, że to właśnie za sprawą tej firmy, kilka lat temu zainicjowany został ogólnopolski program edukacyjny Mistrzowie Kodowania. O sile tego programu może świadczyć aktywność Uczniów, Nauczycieli i Edukatorów również w czasie Europejskiego Tygodnia Kodowania: „Pod patronatem Mistrzów Kodowania zorganizowanych zostało aż 2847 wydarzeń Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli ponad połowa ze wszystkich imprez, które odbyły się w ramach europejskiej inicjatywy w Polsce.”

Dlaczego tegoroczna edycja była rekordowa? Jakie kraje uplasowały się – ze względu na liczbę wydarzeń – na podium? Odpowiedzi na te i kilka innych pytań w artykule Imponujący wynik Polaków w Europejskim Tygodniu Kodowania