CodeWeekPL

15 — 23 października 2016

26 września 2016 17:51

Offlinowe kodowanie na dywanie!

Na mapie wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Kodowania pojawiła się ciekawa propozycja. Oto pomysł na nietypowe spotkanie z programowaniem: kameralne i domowe, czyli „offlinowe kodowanie na dywanie”.

Taką zabawę w gronie przyjaciół i rodziny zaplanowała Anna Świć. Szczegóły tego wydarzenia można poznać na blogu Autorki, we wpisie Code Week – nietypowy, domowy…czyli offlinowe kodowanie z kubkiem gorącej czekolady.

Jeśli planujecie, tak jak Ania Świć, zabawy offline, bez komputerów, uzupełniajcie mapę Code Week oznaczając swoje aktywności hasłem „Unplugged activities”. W tej kategorii jest już kilka propozycji.

Na zabawy z programowaniem offline zaprasza między innymi Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie oraz Fundacja Coder Dojo. Natomiast Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie zaprasza w ramach Tygodnia Kodowania na seminarium dedykowane nauczycielom informatyki w gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie programowania. O spotkaniu można przeczytać na stronie wydarzenia Nie bójmy się programować