CodeWeekPL

15 — 23 października 2016

21 września 2016 23:16

Zaprogramowani, zakubkowani.

Jeśli chcecie dołączyć do Code Week i szukacie inspiracji na zabawy z programowaniem bez komputerów, koniecznie sprawdźcie kolejną propozycję zabaw „offline”.

Wioletta Szwebs jest nauczycielką matematyki i zajęć komputerowych w Szkole Podstawowej nr 81 w Łodzi oraz trenerką programu Mistrzowie Kodowania. Na blogu Oswajamy Programowanie opublikowała wpis, w którym przedstawiła kilka propozycji zabaw wprowadzających uczniów w świat programowania. Zabawy są uniwersalne i można wykorzystać je w szkolnej świetlicy, podczas zajęć w klubie osiedlowym, z rodziną czy w gronie znajomych. Wystarczą plastikowe kubeczki, długopis i kartka oraz grupa chętnych osób. Kolejnym atutem „zakubkowanego kodowania” jest brak limitu wieku uczestników. Do takiego programowania można zaprosić dzieci, młodzież i dorosłych.

Zajrzyjcie do tekstu Zakubkowani aby poznać szczegóły tej formy zabawy. Może zorganizujecie takie zajęcia w ramach październikowego Code Week’u? Nie zapomnijcie dodać Wasze wydarzenie na mapie Code Week . Czekamy na Was również na Facebook Code Week PL .