CodeWeekPL

15 — 23 października 2016

9 października 2015 19:18

Cała Polska koduje podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania

Już jutro oficjalne otwarcie polskiej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie. Wydarzenie będzie okazją do pochwalenia się imponującymi planami na tegoroczne obchody tego święta programistów. Między 10 a 18 października w całym kraju odbędą się setki wydarzeń organizowanych przez pasjonatów i promotorów uczenia się kompetencji cyfrowych.

– Już w tym momencie na mapie CodeWeek.eu jest więcej polskich wydarzeń niż rok temu – mówi Jarosław Lipszyc, prezes Fundacji Nowoczesna Polska organizującej krajową edycję Tygodnia Kodowania – Obecnie jest ich ponad 700, codziennie dodawanych jest kilkadziesiąt nowych. Swoje wydarzenia licznie zgłaszają grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, szkoły, biblioteki, domy kultury, centra doskonalenia nauczycieli, start-upy i duże firmy.

Kodowanie jest dla wszystkich, dlatego wspieramy organizację wydarzeń programistycznych wszędzie, w całej Polsce. Taki ogólnokrajowy zasięg stworzyliśmy razem z  „Mistrzami Kodowania”, programem, który zaraża pasją do kodowania wielu nauczycieli i uczniów – tłumaczy Blanka Fijołek, polska ambasadorka Tygodnia Kodowania i CSR & Sponsorship Senior Manager w Samsung Electronics Polska. – Teraz to oni przekazują swoją pasję innym uczestnikom zajęć. Bardzo cieszy mnie także ogromne zaangażowanie w przedszkoli z rozpoczętego dopiero miesiąc temu programu „Mistrzowie Kodowania Junior” – to prawdziwe lokomotywy Europejskiego Tygodnia Kodowania!

Na zainteresowanych czekają m.in. otwarta strefa kodowania na sali ekspozycyjnej w Centrum Nauki Kopernik, warsztaty dla dziennikarzy organizowane przez Fundację Media 3.0, hackathon na Politechnice Warszawskiej czy warsztaty w Creative Clubach.

Podsumowaniem Tygodnia Kodowania będzie Piknik Koderów oraz debata ekspercka „Jaka jest przyszłość nauki programowania w Polsce”, która odbędzie się 16 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Zawsze aktualna pełna lista wydarzeń wraz z dodatkowymi informacjami jest dostępna na stronie http://events.codeweek.eu. Wiele informacji organizatorzy umieszczają także na polskiej stronie codeweek.org.pl oraz na profilach w mediach społecznościowych: twitter.com/CodeWeekPLfacebook.com/CodeWeekPL.

Polskim koordynatorem Tygodnia Kodowania jest Fundacja Nowoczesna Polska, natomiast głównym partnerem program „Mistrzowie Kodowania”. Działania są dofinansowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Partnerami działań są: Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, Stowarzyszenie Talent, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Media 3.0 oraz Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki.
Polskimi ambasadorami akcji zostali Blanka Fijołek z Samsung Electronics Polska i Kamil Sijko z Fundacji CoderDojo.