CodeWeekPL

15 — 23 października 2016

28 września 2015 22:39

Wyzwanie dla szkół: CodeWeek4all

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, której celem jest włączenie w naukę kodowania różnych grup społecznych: od najmłodszych po najstarszych. W Tydzień Kodowania można włączyć się poprzez udział w wydarzeniach, jak też organizując własne. W sposób szczególny do organizacji wydarzeń zapraszamy szkoły i przedszkola. Organizatorzy Europejskiego Tygodnia Kodowania przygotowali dla nich wyzwanie: „CodeWeek4all”.

„CodeWeek4all” to wyzwanie skierowane do placówek edukacyjnych. Jego celem jest zachęcenie szkół i przedszkoli do włączenia się w Europejski Tydzień Kodowania, a tym samym organizację warsztatów i innych wydarzeń, w ramach których uczniowie i uczennice zaczną kodować.

Zachęcamy szkoły i przedszkola do wzięcia udziału w wyzwaniu. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Po wypełnieniu formularza otrzymacie unikalny kod. Dodajcie go do opisu swoich wydarzeń, które organizujecie w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania między 10 a 18 października. Wydarzenia rejestrujcie na mapie.

Unikalny kod szkoły/przedszkola pozwoli organizatorom Europejskiego Tygodnia Kodowania policzyć uczestników wydarzenia w danej szkole/przedszkolu i porównać sumę z całkowitą liczbą uczniów i uczennic zadeklarowaną w formularzu zgłoszeniowym. Szkoły/przedszkola, w których w wydarzeniach Tygodnia Kodowania weźmie udział ponad 50% uczniów i uczennic otrzymają specjalny „Certificate of Excellence in Coding Literacy”, zostaną także uhonorowane umieszczeniem informacji na stronie Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Aplikuj już teraz, przekaż unikalny kod nauczycielom i nauczycielkom w twojej szkole/przedszkolu i zachęć ich do organizacji wydarzeń w ramach Tygodnia Kodowania.

Pamiętajcie, żeby każde wydarzenie dodać na mapie wydarzeń Europejskiego Tygodnia Kodowania dołączając kod szkoły.

Brakuje Wam pomysłów? Skorzystajcie z naszych propozycji scenariuszy zajęć.
Podpowiadamy też, jak zorganizować wydarzenie.

Powodzenia!

na podstawie informacji ze strony codeweek.eu

Więcej informacji.