CodeWeekPL

15 — 23 października 2016

29 października 2015 11:51

DEAF CODE

DEAF CODE” to projekt Polskiego Związku Głuchych Oddziału Łódzkiego, jednego z partnerów Tygodnia Kodowania w Polsce. Głównym celem projektu jest zwiększenie kompetencji cyfrowych poprzez naukę programowania uczniów niesłyszących i słabosłyszących z całej Polski. Projekt dedykowany jest osobom posługującym się językiem migowym, dlatego materiały w całości przygotowywane są lub tłumaczone na język migowy.

W ramach projektu realizowane są następujące działania:

Dodatkowymi działaniami w projekcie są:

Informacje na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej www.pzg.lodz.pl/deafcode

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Administracji i CyfryzacjiDo projektu przystąpiło 20 placówek z Polski, pierwsze warsztaty rozpoczną się już 21 października 2015 roku. Wszystkie warsztaty w szkołach zakończą się do końca listopada.

5 grudnia w Łodzi odbędzie się Turniej Programowania. Technologicznego wsparcia Turnieju udzieli firma Ericpol z Łodzi.

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania, wzięliśmy udział w oficjalnym otwarciu oraz w debacie eksperckiej „Jaka jest przyszłość programowania w Polsce”, a 13 października w siedzibie naszego Związku odbyły się dwa warsztaty otwarte pod hasłem „Głusi Kodują” i „Coda Kodują”. Warsztaty dotyczyły programowania w Scratch, chętnych do nauki było wielu, dlatego przewidujemy kontynuację tego działania.

Agnieszka Kwiecień