CodeWeekPL

15 — 23 października 2016

8 października 2015 11:05

Gdańsk. Stwórz własną grę, zaprojektuj aplikację mobilną i spotkaj się z ekspertami!

Tydzień Kodowania dociera do całej Polski. W Gdańsku jednym z organizatorów wydarzeń jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, w którym spotkają się wiodące firmy technologiczne, znane w całej Polsce innowacyjne startupy oraz miłośnicy i amatorzy kodowania.

CodeWeek in STARTER i hack3city to odbywające się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania w dn. 10-18 października bezpłatne wydarzenia, które mają na celu naukę programowania i wspólne dzielenie się pasją. Druga edycja programu organizowana w STARTERZE poświęcona będzie aktualnym i nadchodzącym trendom w nowych technologiach.

Wciąż jeszcze możliwe jest dołączenie na wybrane wydarzenia zaplanowane podczas tegorocznych CodeWeek in STARTER i Hack3city. Pierwsza część dedykowana jest głównie osobom, które nie miały jeszcze bezpośredniej styczności z programowaniem lub chcą udoskonalić swoje umiejętności i rozwinąć wiedzę – dzieciom, młodzieży, a także tym, którzy myślą o przebranżowieniu lub zdobyciu nowych kwalifikacji zawodowych. Drugie z wydarzeń – Hack3city – to 48-godzinny maraton kodowania (zw. hackathonem), podczas którego spotykają się głównie programiści i łącząc się w zespoły budują wspólny projekt-zadanie, który jest potem oceniany przez specjalistów z firm technologicznych. Wśród gości całego tygodnia pojawią się m.in. przedstawiciele IBM Polska, Intel, Enspirion, Microsoft czy Everytap.

Na uczestników CodeWeek in STARTER i Hack3city czekają m.in.: Creative Morning z Everytap – trójmiejskim startupem, który oparł swój biznes o technologię iBeacon i pozyskał jako inwestora TVN Ventures; konferencja nt. Internet of Things z udziałem IBM Polska, Intel i Energa, warsztaty konstruowania i programowania robotów z Mistrzami Kodowania czy zajęcia z tworzenia gier komputerowych i podstaw programowania (oba dla młodzieży gimnazjalnej), a także cztery ścieżki technologiczne przygotowujące do maratonu kodowania przygotowane przez Estimote, Neoteric, Fre3make oraz Microsoft.

Uczestnictwo w wydarzeniach jest bezpłatne, jednak z uwagi na spore zainteresowanie, w przypadku Hack3city, wymagana jest kaucja zwrotna w wysokości 50 zł. Szczegóły oraz zapisy na: www.codeweek.inkubatorstarter.pl oraz www.hack3city.com

Marcin Młyński
Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER