CodeWeekPL

15 — 23 października 2016

31 sierpnia 2015 16:10

Nasze działania w ramach Code Week

Projekt Code Week Polska 2015 realizowany przez Fundację Nowoczesna Polska z programem „Mistrzowie Kodowania” jako głównym partnerem, dofinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ma na celu popularyzację i promocję nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

W trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania zorganizujemy w całej Polsce 80 warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W każdym województwie odbędzie się 5 warsztatów, każdy dla innej grupy docelowej:

Udział w warsztatach jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować za pomocą formularza na naszej stronie internetowej. W każdym warsztacie może wziąć udział 25 osób.
Warsztaty poprowadzą trenerzy programu „Mistrzowie kodowania”, doświadczeni szkoleniowcy z zakresu programowania, prowadzący zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Na zakończenie Tygodnia Kodowania odbędzie się Piknik Koderów – spotkanie osób zaangażowanych w naukę kodowania z całej Polski. W ramach Pikniku dzieci i młodzież będą doskonalić swoje kompetencje w zakresie programowania, a dorośli wymienią się swoimi doświadczeniami na temat realizacji lekcji kodowania. Podsumowaniem Pikniku będzie debata „Jaka przyszłość nauki programowania?” z udziałem zaproszonych ekspertów.