CodeWeekPL

15 — 23 października 2016

13 października 2015 17:11

Ogólnopolska Akademia Programowania

Ogólnopolska Akademia Programowania to nowatorski projekt edukacyjny realizowany przez Stowarzyszenie Talent, jednego z partnerów tegorocznego Tygodnia Kodowania w Polsce.

W ramach projektu powstaną Centra Ogólnopolskiej Akademii Programowania, które wspierać będą działalność 200 aktywnych stref w całej Polsce. Co najmniej stu nauczycieli informatyki wraz z młodymi instruktorami (uczniowie, studenci) prowadzić będzie zajęcia z zakresu programowania dla co najmniej 2000 uczniów z całej Polski. Takie podejście do nauki programowania wykorzystuje spontaniczną chęć i motywację młodych ludzi do dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

W ramach projektu, celem aktywizacji uczestników, odbędzie się szereg konkursów ogólnopolskich i regionalnych, zarówno w formule indywidualnej, jak i drużynowej. Podsumowaniem działań będzie ogólnopolska konferencja, organizowana w grudniu br., na którą zostaną zaproszeni przedstawiciele edukacji, nauki i branży informatycznej.
Wszelkie informacje na temat projektu znajdują się na stronie www.programuj.edu.pl.

Projekt jest realizowany na zlecenie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Efektem podejmowanych przez Stowarzyszenie działań ma być rozpowszechnienie wiedzy i umiejętności informatycznych wśród młodzieży, a także integracja osób i instytucji tworzących środowisko rozwijające naukę programowania w Polsce. Dodatkowym atutem przedsięwzięcia jest opracowanie ciekawych materiałów dydaktycznych o wysokim poziomie merytorycznym i ich upowszechnienie wśród jak największej liczby odbiorców.

Projekt realizuje Stowarzyszenie Talent, które od 10 lat wspiera, rozwija i promuje kulturę myślenia algorytmicznego i umiejętności programowania w Polsce. Podopieczni organizacji osiągają liczne sukcesy informatyczne na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Stowarzyszenie Talent