CodeWeekPL

15 — 23 października 2016

14 października 2015 12:58

Piknik Koderów

Na zakończenie Europejskiego Tygodnia Kodowania, w piątek 16 października, w Centrum Nauki Kopernik spotkają się młodzi koderzy z całej Polski, aby rozwijać swoje umiejętności z zakresu programowania oraz dorośli, którzy będą dyskutować na temat przyszłości nauki programowania w Polsce. Wydarzenie będzie okazją do podsumowania tegorocznych obchodów tego święta programistów.

Podczas Pikniku Koderów dzieci i młodzież z całej Polski wezmą udział w warsztatach rozwijających ich umiejętności cyfrowe – będą programować roboty, przygotowywać aplikacje mobilne, zaprogramują swoją pierwszą grę w Scratch. Kodować zaczną też seniorzy razem ze swoim wnukami. Przeprowadzimy 6 warsztatów:

Warsztaty w trakcie Pikniku Koderów są wydarzeniem zamkniętym, na które zostali zaproszeni uczestnicy i uczestniczki z całej Polski.

W trakcie Pikniku odbędzie się także debata ekspercka „Jaka jest przyszłość nauki programowania w Polsce?”, podczas której skoncentrujemy się zarówno na obecnych rozwiązaniach, jak również wyzwań, które stoją przed nami. Zastanowimy się nad tym, jakie są możliwe scenariusze przyszłości. Debatę poprowadzi Jarosław Lipszyc, a głos zabiorą: Blanka Fijołek, polska ambasadorka Tygodnia Kodowania i pomysłodawczyni programu „Mistrzowie Kodowania”, Włodzimierz Marciński, Lider Cyfryzacji w Polsce, Barbara Halska z Fundacji Media 3.0, Robert Król z Fundacji Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp” oraz prof. Maciej Sysło, członek Rady ds. Informatyzacji Edukacji przy MEN. Swój komentarz do debaty przedstawi Jurand Drop, Podsekretarz Stanu w MAC.
Debata rozpocznie się o godzinie 14:00. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenia pod adresem: codeweek@mdrn.pl

Na zakończenie podsumujemy wydarzenia Pikniku oraz całego Tygodnia Kodowania w Polsce.

Piknik odbywa się w ramach projektu „Code Week Polska 2015”. Głównym partnerem jest program „Mistrzowie Kodowania”. Działania są dofinansowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.