CodeWeekPL

15 — 23 października 2016

19 października 2016 20:25

Code Week'owe połowinki

Za nami połowa dni Europejskiego Tygodnia Kodowania. Co już się wydarzyło? Co jeszcze przed nami?

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Żarnowcu trwa Tydzień z technologią a na stronie Specjalni.pl możemy przeczytać o programowaniu między innymi w Scottie Go! Wiele dzieje się też na Warmii. Uczniowie klasy szóstej w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie stworzyli i zakodowali własną wersję rytmu „Cup Song”. Kodują również uczniowie ze szkoły w Jeżowie oraz z Gimnazjum Publicznego im. Orląt Lwowskich w Gromniku.


Kolaż – przygotowany i opublikowany – za zgodą autorów fotografii, Pani Haliny Kras oraz Pana Macieja Bartosika.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach, na zajęciach dodatkowych poznawali tajniki programowania obiektowego wspierani przez inicjatywę Mistrzowie Kodowania. Sterowanie Makey Makey Go przy pomocy cytryny? Czemu nie! Koniecznie zobaczcie materiał filmowy z tego wydarzenia [link]

Ciekawa inicjatywa również w Radomsku. Uczniowie tworzyli grę Inwazja bakterii Pani Alina Płaszyńska, koordynująca Code Week w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 3, podkreśliła, że „Ważne jest, aby nauką programowania objąć jak największą liczbę uczniów. To jest prawdziwa idea Tygodnia Kodowania, aby mówić o programowaniu jak najszerzej i zarazić pasją programowania jak najwięcej osób. (…) Spróbować każdy może!”

Jeśli jeszcze poszukujecie inspiracji, zajrzyjcie do szkoły w Żaganiu. Zobaczcie jaki materiał filmowy przygotowała Pani Joanna Apanasewicz, z jednego z kilku szkolnych wydarzeń: