CodeWeekPL

15 — 23 października 2016

25 sierpnia 2015 16:21

Przygotowania do Tygodnia Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania startuje już 10 października 2015! W tym czasie tysiące Europejczyków w każdym wieku – dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów – będzie miało możliwość rozpoczęcia przygody z programowaniem!

Nasza rzeczywistość rozwija się bardzo dynamicznie, także w aspekcie technologicznym. To, jak się uczymy, pracujemy, komunikujemy ze sobą zmienia się z każdym dniem. Jak wyjaśnia Andreus Ansip, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. jednolitego rynku cyfrowego_Umiejętności cyfrowe są niezbędne, aby stworzyć prawdziwie jednolity rynek cyfrowy i pomóc nam zrozumieć, jak zbudowany jest nasz świat opleciony coraz gęstszą siecią połączeń. Kodowanie to nie tylko kwestia programowania, ale również umiejętność rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracy i kreatywności, potrzebnych na rynku pracy obecnie i w przyszłości._

Dlatego celem Code Week jest pokazanie, że każdy może zająć się kodowaniem.

W tym roku koordynatorem Tygodnia Kodowania w Polsce jest Fundacja Nowoczesna Polska, zaś głównym partnerem program „Mistrzowie Kodowania. Działania są dofinansowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Tydzień Kodowania jest inicjatywą społeczną. Zależy nam na jak najszerszym zasięgu tego projektu. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach Tygodnia: ich uczestnicy rozwiną swoją kreatywność, nawiążą współpracę z innymi osobami zainteresowanymi kodowaniem, lepiej poznają nowe technologie. Zachęcamy także do organizacji własnych wydarzeń promujących Tydzień Kodowania. Jeśli jesteś programistą, umiesz kodować, podziel się swoja wiedzą z innymi – zorganizuj warsztat, lekcje pokazową, hackathon czy inne wydarzenie, na które masz pomysł. Jeśli nie potrafisz jeszcze kodować też możesz zorganizować wydarzenie – może to być debata, konferencja czy wymiana dobrych praktyk. Poszukaj w swoim środowisku osób, które mają doświadczenie w programowaniu i zorganizuj wydarzenie razem z nimi.

Koniecznie zarejestruj swoje wydarzenie na mapie wydarzeń. Możesz też do nas napisać coodeweek@ mdrn.pl i opowiedzieć o swoim wydarzeniu – chętnie udostępnimy informację o nim w naszych aktualnościach. Każde działanie może być inspiracją dla innych.

Dla organizatorów wydarzeń przygotowaliśmy pakiet materiałów graficznych, które mogą wykorzystać podczas promocji i realizacji eventu.